O nás

Iná Liga – dedinský futbal ako nikdy predtým

Iná liga v skratke

INÁ LIGA si za svoju existenciu našla státisíce fanúšikov na slovensku ale aj v zahraničí. zachytáva nielen góly, fauly, pekné akcie, ale aj ľudovú múdrosť a nefalšované vyhrotené emócie. INÁ LIGA je jedinečným obrazom športu, ale aj pravej mentality mnohých slovákov.

Za vyše 5 rokov existencie, sme nakrútili vyše 250 epizód relácie. Do dnešného dňa majú spolu viac ako 10 miliónov videní na YouTube. To je približne 40 tisíc priemer na jednu časť. Od roku 2021 sme po prvýkrát začali nakrúcať zápasy po celom Slovensku.

5+

roky existencie

250+

epizód relácie

10+ mil.

videní na YouTube

40 tis.

videní priemerne

2018

prvá epizóda

3

zápasy za víkend

Náš tím

Kika

Srdcom nášho tímu je jednoznačne Kika. Intenzívne sa zapojila až v druhej polovici minulého roka. Pri INEJ LIGE je však sporadicky od jej začiatkov. Pri viacerých častiach pomáhala ako pomocná redaktorka. Jej hviezda však naplno zažiarila až nedávno. A to takým spôsobom, že naše chlapské stálice výrazne zatienila. Chlapci sa z nakrúcania neraz vracajú smutní, pretože fanúšikovia chcú na každom zápase jednoznačne Kiku. Je to živel a v skutočnosti najlepší športovec zo všetkých našich moderátorov. Málokto vie, že v juniorských kategóriách reprezentovala Slovensko v tenise. Neskôr musela kvôli zdravotným problémom skončiť.

Kubo

Kubo je autorom myšlienky a tvorcom relácie. Je bývalý futbalista, ktorý v mladosti hrával naše dedinské súťaže. Následne pracoval vo viacerých médiách. Po rokoch spojil tieto dve veci dohromady a vznikla INÁ LIGA. Kubo je vyštudovaný herec, odkiaľ sa pozná s Palim, keďže boli spolužiakmi. Dlhé roky pracoval ako spravodajský redaktor TV Markíza. Následne sa stal riaditeľom regionálnej TV Hronka, kde sa jeho cesty s bývalým spolužiakom Palim spojili. Po počiatočnom úspechu INEJ LIGY na YouTube a sociálnych sieťach, sa Kubo snažil vytvoriť koncept, ktorý by bol vhodný aj do celoslovenskej televízie. Podarilo sa, koncom roka 2021 sa dohodol na spolupráci s RTVS. Od jari 2022 sa tak začne nová kapitola relácie, ktorá vznikla v skromných podmienkach, no postupne si bez veľkého rozpočtu našla divákov na Slovensku, ale aj v Čechách.

Laco

Bývalý futbalový brankár, reprezentant, tréner, ale aj búrlivák, ktorý si nedáva servítku pred ústa. Laco Molnár je medzi športovcami známa osobnosť. Ako hráč dosiahol takmer všetko. Štyri tituly v Slovenskej lige v drese Slovana a Košíc. Zachytal si aj v 6-tich zápasoch skupinovej fázy Ligy Majstrov v drese Košického FC. Desiatky zpasov má na svojom konte aj v reprezentácii Slovenska. V tíme Inej LIgy je už od minulého roka, ale jeho kvality sa naplno prejavia až v RTVS. V relácii bude vystupovať ako analytik zápasov. Chalani z dedinského prostredia sa majú na čo "tešiť". Laco na nich nenechá nitku suchú.

Úspechy Inej Ligy

Futbal je športom číslo jeden na celom svete. Žiadny iný šport nemá na Slovensku takú základňu. Hrá sa v každom meste, okrese a takmer v každej, aj tej najmenšej, dedinke. Futbal má svoju históriu a tradície. Hrali ho naši otcovia, dedkovia, pradedkovia. Keď sa pozriete na naše obce dnes, tak tam nesmie chýbať kostol, obchod, krčma a futbalové ihrisko. Dedinský futbal je tak už viac ako 100 rokov zakorenený v našom DNA. Po viac ako sto rokoch ho práve INÁ LIGA zachytáva v jeho naozajstnej podobe. Dedinskí futbalisti nemajú kvality Messiho, Ronalda a ani zďaleka nedosahujú ani úroveň Hamšíka. Majú však niečo iné, čo v profesionálnom futbale nenájdete. Ozajstné, nefalšované emócie, ľudskosť, priateľstvo, súdržnosť a pravú atmosféru v hľadisku.

Štáb INEJ LIGY sa dostáva s kamerou úplne všade. Diváci tak majú možnosť nazrieť do šatní, kam smú vstúpiť len hráči, tréneri a funkcionári. Ale aj priamo na ihrisko, vďaka kamere, ktorú má na sebe rozhodca. Relácia je tak pútavá aj pre tých, ktorí na dedinskom futbale nikdy v živote neboli. INÁ LIGA nie je len športovou reláciou, ale hlavne zábavnou reláciou. Dedinský futbal je totiž hlavne o zábave. Ak by nebol, už by dávno nedával zmysel a zanikol by.

Menu